کتابخانه‌ی شیعه

پی دی اف کتب شیعه

کتابخانه‌ی شیعه

پی دی اف کتب شیعه

ارائه پی دی اف کتب فارسی و عربی شیعه

گامی در جهت پیشرفت کتاب‌خوانی و ترویج معارف اهل بیت و تشیع

لطفا در صورت خرابی لینک‌ها در قسمت نظرات گزارش بدهید

آخرین نظرات

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۹ ثبت شده است


پی دی اف نسخه خطی کتاب «بشارة الشیعة» تالیف فیض کاشانی قدس سره به زبان عربی برای اهل تحقیق


لینک دانلود کتاب


کتاب بشارة الشیعة نوشته ملا محسن فیض کاشانی رضوان الله علیه به زبان عربی و در موضوع حقانیت مذهب ناجیه شیعه اثنی عشری و رد بر مخالفین و صوفیه است.

  • خادم المهدی


پی دی اف کتاب «منتخب التواریخ» تالیف مرحوم محمد هاشم بن محمد علی خراسانی مشهور به ملا هاشم خراسانی


لینک دانلود کتاب


منتخب التواریخ از جمله منابع تاریخی مشتمل بر شرح حال معصومین علیهم السلام، امامزادگان و اصحاب ایشان و نیز حکایات و حوادث تاریخی مختلفی است که با هدف موعظه و ارشاد مردم به زبان فارسی تالیف شده است. کتاب گرانسنگ منتخب التواریخ، از جمله منابع تاریخی که در بردارنده تاریخ صدر اسلام تا سده چهارم هجری قمری است. این کتاب به زبان فارسی و مشتمل بر شرح حال معصومین علیهم السلام، امامزادگان و اصحاب ایشان می‌باشد. همچنین مولف حکایات و حوادث تاریخی مختلفی را با هدف موعظه و ارشاد مردم بازگو می کند. ایشان در این کتاب به برخی از وقایع معاصر نیز به تفصیل پرداخته‌است. برای نمونه، وی در باره به توپ بستن حرم حضرت امام رضا علیه السلام علیهما السلام در مشهد مقدس توسط قوای روس لعنهم الله، به تفصیل گزارشاتی دارد. در این کتاب خواننده با انبوهی از گزارش های تاریخی و حتی پندها و حکایات شیرین مواجه می‌شود.

  • خادم المهدی


پی دی اف کتاب ارزشمند «ریاض العلماء و حیاض الفضلاء» تالیف میرزا عبد الله اصفهانی افندی رضوان الله علیه در شرح حال علما از زمان غیبت تا عصر مولف به زبان عربی برای اهل تحقیق.


ریاض العلماء مهم‌ترین و ار معتبرترین آثار افندی است که او برای تالیف این کتاب ارزشمند برای جمع‌آوری اسناد به بسیاری از سرزمین‌ها همچون حجاز، عراق، عثمانی، قفقاز، ترکستان، افغانستان و هند سفر کرد. منابع ریاض العلماء شامل مهم‌ترین کتاب‌های شیعه و سنی در تاریخ، تراجم و ادب است. افزون بر اینها، مولف از منابع جغرافیایی، اجازات علما، وقف‌نامه‌ها و غیر آن سود برده است. همچنین آنچه او دیده و از معاصرانش شنیده، اهمیت خاصی به این اثر بخشیده است. مولف در این کتاب اگرچه پس از تصحیح و مقابله منابع، نمونه‌های اصلاحی را آورده، اما هنگام نقل مستقیم، امانت را حفظ کرده و عین عبارات را آورده است. متاسفانه نیمی از این کتاب مهم (احتمالا به دلیل حمله محمود افغان لعنه الله) از بین رفته است که البته محقق کتاب با استفاده از تعلیقات مرحوم افندی بر کتاب امل الآمل شیخ حر عاملی رحمه الله دو سوم آن بخش از دست رفته را بازسازی کرده است.


چاپ انتشارات المکتبة آیة الله المرعشی النجفی قدس سره


لینک دانلود جلد اول


لینک دانلود جلد دوم


لینک دانلود جلد سوم


لینک دانلود جلد چهارم


لینک دانلود جلد پنجم


لینک دانلود جلد ششم


لینک دانلود جلد هفتم


لینک دانلود هفت جلد کتاب در یک فایل زیپ


چاپ موسسه التاریخ العربی


لینک دانلود جلد اول


لینک دانلود جلد دوم


لینک دانلود جلد سوم


لینک دانلود جلد چهارم


لینک دانلود جلد پنجم


لینک دانلود جلد ششم


لینک دانلود جلد هفتم


لینک دانلود هفت جلد کتاب در یک فایل زیپ

  • خادم المهدی